Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square

  • Wi-Fi
  • Inga husdjur

Det bekväma hotellet Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square London, som ligger mindre än 6 minuter till fots från Lihe Lighting utställningscenter, erbjuder närhet till olika turistattraktioner. Det finns också en parkering.

Rummen på det bekväma hotellet erbjuder bekvämligheter som strykutrustning och strykjärn med strykbräda, samt te-/kaffebryggare. I rummen på boendet finns vattenkokare och kylskåp. I de delade badrummen ingår en separat toalett och en dusch, tillsammans med hårtorkar och badlakan.

Du kan äta middag på restaurangen Continental Stores, som ligger ganska nära Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square.

Här bor du inom 2 km från Green Park och inom 2,1 km från Saint James's Park. Affärsresenärer kommer att uppskatta närheten till Towern (3 km) och Old Bailey (2,2 km). Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square i London ligger inte långt från British Museum, och tågstationen Euston är belägen mindre än 750 meter bort. Det finns Russell Square tunnelbanestation cirka 5 minuter till fots från detta hotell.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square London
Gatesden Guest House
Mobilpris

Gatesden Guest House

5.0
Okej 17 recensioner
336 m från boendet
USD 137 USD 123
per natt
Fleetway Private Rooms In Central London
Mobilpris

Fleetway Private Rooms In Central London

7.0
Bra 16 recensioner
457 m från boendet
USD 111 USD 100
per natt
St Pancras Private Rooms
Mobilpris

St Pancras Private Rooms

494 m från boendet
USD 39 USD 35
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    London City
    15 km

    Tågstationer

    St Pancras tågstation
    600 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Säkerhet

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    I rummen

    • Uppvärmning
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Strykservice

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Design

    • Heltäckningsmatta

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 13:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 10:00
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Ligger det bekväma hotellet Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square nära stadens centrum?
      Londons centrum kan nås inom 25 minuters promenad från det bekväma hotellet Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square.
    • ❓
      Finns det en arbetsplats i rummen på det bekväma hotellet Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square?
      Vissa rum på det bekväma hotellet Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square har arbetsbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    London City
    15 km

    Tågstationer

    St Pancras tågstation
    600 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Private Rooms Near Kings Cross And Russell Square London

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng